قیمت ناودانی

انتخاب کارخانه

قیمت ناودانی شکفته

تحویل: کارخانهبروزرسانی: ۲۹ خرداد
محصولسایزطولوزنقیمت
ناودانی 8 شکفته شکفته8640 کیلوگرم25,300 تومانبدون نوسان
ناودانی 10 شکفته شکفته10650 کیلوگرم25,300 تومانبدون نوسان
ناودانی 12 شکفته شکفته12660 کیلوگرم25,300 تومانبدون نوسان
ناودانی 14 شکفته شکفته14675 کیلوگرم25,300 تومانبدون نوسان
ناودانی 16 شکفته شکفته16680 کیلوگرم25,300 تومانبدون نوسان
ناودانی 8 شکفته شکفته81280 کیلوگرم25,300 تومانبدون نوسان
ناودانی 10 شکفته شکفته1012100 کیلوگرم25,300 تومانبدون نوسان
ناودانی 12 شکفته شکفته1212120 کیلوگرم25,300 تومانبدون نوسان
ناودانی 14 شکفته شکفته1412150 کیلوگرم25,300 تومانبدون نوسان
ناودانی 16 شکفته شکفته1612160 کیلوگرم25,300 تومانبدون نوسان

قیمت ناودانی ناب تبریز

تحویل: کارخانهبروزرسانی: ۲۹ خرداد
محصولسایزطولوزنقیمت
ناودانی 8 ناب تبریز ناب تبریز8642 کیلوگرم25,800 تومان200
ناودانی 10 ناب تبریز ناب تبریز10651 کیلوگرم25,800 تومان200
ناودانی 8 ناب تبریز ناب تبریز81285 کیلوگرم25,800 تومان200
ناودانی 10 ناب تبریز ناب تبریز1012102 کیلوگرم25,800 تومان100
ناودانی 12 ناب تبریز ناب تبریز12662 کیلوگرم25,800 تومان200
ناودانی 12 ناب تبریز ناب تبریز1212125 کیلوگرم25,800 تومان100

کاربردهای انواع ناودانی

یکی از مقاطع پرکاربرد در صنعت و ساختمان ناودانی می‌باشد که به انگلیسی Steel C Channel نامیده شده و در دسته پروفیل‌های باز قرار دارد. ناودانی‌ها از یک سطح افقی که جان نامیده می‌شود و دو سطح عمودی که بال‌های آن محسوب می‌شود تشکیل می‌گردند. با توجه به همین شکل ساختاری، ناودانی‌ها ابزار مناسبی برای ایجاد مهار، قاب، چهارچوب و غیره می‌باشد.  

ناودانی‌ها با توجه به مواد تشکیل دهنده آنها به انواع مختلفی از ناودانی  آهنی، گالوانیزه، استنلس استیل و آلومینیوم تقسیم بندی می‌شوند.  همچنین ناودانی‌ها از نظر ظاهری به سه دسته  ناودانی ساده، ناودانی مشبک و ناودانی اروپایی تقسیم می‌شوند.

ناودانی ساده ومشبک
ناودانی ساده و مشبک

ناودانی ساده در سایزهای مختلفی از 8 تا 16 موجود بوده و در چارچوب‌ها، ساخت پایه و قاب کاربرد دارد. ناودانی مشبک  دارای حفره‌هایی بر روی سطح آن بوده و در سازه‌های با حجم کمتر و سبک‌تر مانند ساخت قفسه، کتابخانه و غیره استفاده  می‌شود. در نهایت ناودانی اروپایی که  مقاومت و وزن بیشتری نیز دارد در سازه‌های بزرگتر و سنگین‌تر کاربرد دارد.

لازم به ذکر است که ناودانی‌ها تحمل وزن کمتری را نسبت به دیگر انواع آهن آلات سنگین مثل تیرآهن، هاش، یا لانه زنبوری داشته و در بخش‌هایی از ساختمان یا صنعت کاربرد دارند که بار بسیار سنگینی روی آن نباشد.

ناودانی آلومینیومی

از جمله انواع ناودانی می‌توان به ناودانی آلومینیومی اشاره کرد که دارای وزن سبک، مقاومت بسیار بالا در برابر زنگ زدگی یا خوردگی، قابلیت انعطاف بالا، جوش پذیری آسان و ...  می باشد. ناودانی با جنس آلومینیومی در ساخت انواع شاسی، چهارچوب درب‌ها یا قسمت‌هایی که با رطوبت سر و کار دارند مانند ساخت اسکله‌ها، ستون‌ها، تشکیلات آبی و دریایی و ساخت تجهیزات مختلف ترافیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ناودانی استیل

از دیگر انواع ناودانی می‌توان به ناودانی استیل و ناودانی گالوانیزه اشاره کرد. ناودانی استیل با توجه به جنس آن در مقابل خوردگی و انواع زنگ زدگی مقاومت بالایی دارد و همچنین به خاطر خاصیت آن در ظروف بهداشتی، صنایع غذایی یا تجهیزات کشتیرانی و دریایی که با رطوبت سر و کار دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین این ناودانی دارای شفافیت و زیبایی خاصی می‌باشد که در نماسازی نیز کاربرد دارد.

ناودانی گالوانیزه

از سوی دیگر ناودانی گالوانیزه که همانند نبشی یا انواع ورق‌های گالوانیزه یک لایه روی بر روی آنها قرار داده می‌شود دارای مقاومت بالایی در برابر زنگ زدگی می‌باشند.  لازم به ذکر است که این لایه هم برای زیبایی و هم برای افزایش مقاومت در مقابل شرایط آب و هوایی بر روی ناودانی‌ها  پاشیده می‌شود.

انواع ناودانی بر اساس وزن

وزن ناودانی با توجه به ضخامت و سایز آن همچنین مواد تشکیل دهنده یا کارخانه تولید کننده متغیر است، اما به طور کلی می‌توان به دو دسته ناودانی سبک و ناودانی سنگین تقسیم بندی کرد.  ناودانی سبک از مقادیر پایین‌تری نسبت به جدول اشتعال استفاده می‌کند اما در نقطه مقابل ناودانی سنگین به جدول اشتعال نزدیک‌تر است و به تبع آن وزن بالاتری نیز دارد که به اصطلاح به این محصولات ناودانی اروپایی نیز گفته می‌شود که دلیل اصلی آن تولید این محصول با استانداردهای اروپا می‌باشد.

تفاوت ناودارنی پرسی و فابریک

تفاوت ناودانی فابریک و پرسی

ناودانی نیز همانند نبشی‌ها به دو روش ناودانی پرسی و ناودانی فابریک تولید می‌شود.  دو تفاوت عمده این دو ناودانی این است که در تولید ناودانی‌های فابریک از شمش‌های فولادی و عملیات ذوب استفاده می‌شود و در تمامی مراحل در کارخانه انجام می‌گیرد. در واقع ناودانی‌های فابریک از ابتدا به صورت ناودانی از خط تولید بیرون می‌آیند و به دو روش نرد سرد یا گرم تولید می‌شوند که ناودانی‌های تولید شده به وسیله نورد سرد دارای مقاومت و استحکام بیشتری هستند.

اما ناودانی‌های پرسی بر خلاف ناودانی فابریک از ورق‌های فولادی ساخته می‌شوند.  این ورق‌ها در اندازه‌ها و ضخامت‌های مختلفی وارد خط تولید شده و  بعد از عملیات پرس به صورت ناودانی خارج می‌شود که به همین دلیل به آنها ناودانی‌های پرسی می‌گویند. البته لازم به ذکر است که ناودانی فابریک دارای مقاومت بالاتری نسبت به ناودانی پرسی می‌باشد که دلیل آن را می‌توان در روش تولید آنها دانست.

وال پست ناودانی

وال پست چیست؟ وال پست در ساخت و ساز بعنوان قاب یا محافظی برای دیوار استفاده میگردد تا فشار و لرزش‌های وارد شده بر دیوار را کنترل کند و به نوعی نگهدارنده دیوار می‌باشد. وال پست ها طوری طراحی میگردند که قابی برای دیوار بوده و از دو طرف آن را نگه دارند. برای تولید وال پست می‌توان از جوشکاری دو نبشی به یکدیگر با فاصله استاندارد تعیین شده استفاده کرد یا برای سهولت کار از ناودانی‌ها استفاده کرد. استفاده از ناودانی بعنوان وال پست سرعت انجام کار را بالاتر برده و مقاومت بالاتری نیز خواهد داشت اما در عین حال هزینه‌های بیشتری را نیز طلب خواهد کرد.

 عوامل موثر بر وزن ناودانی

 عوامل مختلفی بر وزن ناودانی‌های تولید شده در کارخانه تاثیرگذارند که در این بخش به آنها می‌پردازیم. یکی از مهمترین این عوامل موثر سایز ناودانی می‌باشد. در واقع وزن ناودانی ۸ متفاوت از وزن نادانی ۱۰  می‌باشد همچنین ناودانی‌های گالوانیزه و ناودانی استیل دارای اوزان متفاوتی می‌باشند که در هنگام خرید باید با آن دقت کرد.

همچنین روش تولید ناودانی نیز می‌تواند بر روی وزن ناودانی تاثیرگذار باشد. به عنوان مثال ناودانی فابریک و ناودانی پرسی  هر کدام با روش‌های متفاوتی تولید شده و وزن آنها نیز به طبع آن متفاوت می‌باشد.

در واقع به دلیل آنکه وزن ناودانی تاثیر مستقیمی بر قیمت خریداری شده توسط شما دارد، پیشنهاد می‌شود تا قبل از هرگونه اقدام به خرید ابتدا از جداول بالا وزن هر کدام از ناودانی‌ها را مشاهده نموده و بعد از مقایسه کارخانه‌ها با یکدیگر اقدام به تهیه ناودانی کنید.

قیمت ناودانی امروز

روش‌های مختلفی برای به دست آوردن قیمت روز ناودانی وجود دارد که از مراجعه حضوری به بازار گرفته تا استعلام تلفنی و اینترنتی را شامل می‌شود. برای اینکه بتوانید به آخرین قیمت‌های اعلام شده توسط تولید کنندگان به صورت لحظه‌ای دسترسی داشته باشید می‌توانید به صورت روزانه به وب سایت آهن ایران مراجعه نموده و در همین صفحه اطلاعاتی مانند  قیمت ناودانی، وزن هر کدام از سایزهای تولید شده و نمودار نوسانات قیمتی آن‌ها را مشاهده نموده و با اطمینان بیشتری اقدام به خرید ناودانی کنید.

قیمت ناودانی ۸
پایین‌ترین قیمت ناودانی ۸ برای کارخانه شکفته با قیمت 25,300 تومان و وزن 40 کیلوگرم و بالاترین قیمت برای کارخانه ناب تبریز با قیمت 25,800 تومان و وزن 42 کیلوگرم می‌باشد.

قیمت ناودانی ۱۰
پایین‌ترین قیمت ناودانی ۱۰ برای کارخانه شکفته با قیمت 25,300 تومان و وزن 50 کیلوگرم و بالاترین قیمت برای کارخانه ناب تبریز با قیمت 25,800 تومان و وزن 51 کیلوگرم می‌باشد.

قیمت ناودانی ۱۲
پایین‌ترین قیمت ناودانی ۱۲ برای کارخانه شکفته با قیمت 25,300 تومان و وزن 60 کیلوگرم و بالاترین قیمت برای کارخانه ناب تبریز با قیمت 25,800 تومان و وزن 62 کیلوگرم می‌باشد.